logo

Pilne Dbaj o bezpieczeństwo własne i otoczenia: #maskujSię, trzymaj dystans, myj ręce Jedziesz do uzdrowiska? Zadzwoń w dwa miejsca! A potem zrób test - nie wcześniej, niż 6 dni przed rozpoczęciem turnusu! Opieka zdrowotna w okresie epidemii. Teleporady lekarza rodzinnego i lekarza specjalisty, gdzie leczyć bolący ząb Stan epidemii - dodatkowe ograniczenia w kontaktach z OW w Szczecinie i Koszalinie Zamknij

Dla pacjenta

Drukuj

Zapobieganie HIV-AIDS

Poradnia Nabytych Niedoborów Immunologicznych zaprasza na bezpłatne testy w kierunku HIV

20.09.2016

Bezpłatne badania w kierunku HIV wykonywane będą w okresie 15 września – 25 października 2016, w każdy wtorek i czwartek, w godz. 15-18 w Poradni Nabytych Niedoborów Immunologicznych Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Broniewskiego 12 w Szczecinie.

Nie trzeba się wcześniej umawiać, rejestrować, ani dzwonić; nie trzeba mieć dokumentu tożsamości, ponieważ testy są anonimowe. Wynik badania jest do odbioru po dwóch dniach. W przypadku pozytywnego wyniku testu, pacjent otrzymuje informacje dotyczące leczenia i dalszego postepowania. 

Bezpłatne badania są elementem szerszej kampanii dotyczącej możliwych dróg zakażenia oraz postępowania po narażeniu na kontakt z HIV. W programie są również spotkania edukacyjne z udziałem specjalistów i wolontariuszy ze Stowarzyszenia DADU, które odbędą się m.in. w dniach 17 września i 1 października w wynajętym na tę okoliczność tramwaju.

Przy Poradni Nabytych Niedoborów Immunologicznych, w poniedziałki i czwartki w godz. 16–18 działa Telefon Zaufania HIV/AIDS, tel. 91 45 42 450, prowadzony przez Stowarzyszenie DADU.  


 Biuro Prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności