logo

Pilne Opieka zdrowotna w okresie epidemii. Teleporady lekarza rodzinnego i lekarza specjalisty, gdzie leczyć bolący ząb Stan epidemii - dodatkowe ograniczenia w kontaktach z OW w Szczecinie i Koszalinie Telefoniczna Informacja Pacjenta 800-190-590 - tu uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem Co musisz wiedzieć o koronawirusie. Podstawowe środki ochronne przeciwko koronawirusowi wywołującemu COVID-19 Zamknij

Nasz oddział NFZ

Drukuj

Biuro prasowe

Sprostowanie nieprawdziwej informacji opublikowanej w Radiu Szczecin

08.06.2016

W odpowiedzi na informację opublikowaną w Radiu Szczecin w dniu 8 czerwca 2016 roku.  zat. Poradnia w "Zdrojach" tylko do końca czerwca uprzejmie informuję, że nie jest prawdą, jakoby powodem zamknięcia poradni hematologicznej był „brak pieniędzy”. Nie jest również prawdą, że do funkcjonowania poradni potrzebny był konkurs ofert. 

Powodem zamknięcia poradni hematologicznej było niepodpisanie przez Szpital w Zdrojach aneksu do umowy z Zachodniopomorskim Oddziałem NFZ, dzięki któremu poradnia mogłaby kontynuować swoją pracę do końca czerwca 2017roku (przedłużenie umów możliwe było dzięki nowelizacji ustawy zdrowotnej z dnia 16 grudnia 2015 roku). Takie aneksy podpisały dwa inne szczecińskie szpitale prowadzące poradnie hematologiczne i zainteresowane leczeniem pacjentów: Szpital Kliniczny nr 1 przy Unii Lubelskiej oraz 109 Szpital Wojskowy.  
 

Małgorzata Koszur
Rzecznik Prasowy
Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ

Wszystkie aktualności