logo

Pilne Czerwona strefa. Ograniczenie dostępności Sal Obsługi Klientów ZOW NFZ w Szczecinie, Koszalinie i Pyrzycach Od 10 października cały kraj w żółtej strefie z wyłączeniem powiatów należących do strefy czerwonej Szczecin - żółtą strefą od soboty 3 października. Zobacz, o czym trzeba wiedzieć..... Dbaj o bezpieczeństwo własne i otoczenia: #maskujSię, trzymaj dystans, myj ręce Zamknij

Dla pacjenta

Drukuj

Co nowego w przychodniach, szpitalach

Minister Zdrowia prof. Marian Zembala zapowiedział utworzenie Narodowego Instytutu Raka

17.07.2015

Podczas pobytu 16 lipca w Szczecinie, Ministra Zdrowia prof. Marian Zembala zapowiedział powołanie Narodowego Instytutu Raka i przedstawił plan jego utworzenia. Minister podkreślił, że jest to jedno z działań, które umożliwi położenie większego nacisku na prewencję w onkologii.
Ponadto w ramach programu „Polaków zdrowia portret własny 2015", w Szpitalu Specjalistycznym w Zdunowie odbyło się spotkanie poświęcone chirurgii klatki piersiowej i jej roli w tworzeniu europejskich standardów walki z rakiem płuca, innowacyjnym metodom prewencji, diagnostyki i leczenia raka płuca, badaniom przesiewowym w raku płuca będącym skutecznym narzędziem wczesnego wykrywania tej choroby w Polsce oraz roli centrów onkologii i ośrodków torakochirurgicznych w walce w rakiem płuca.


Zobacz więcej:


Biuro prasowe ZOW NFZ

 

 

Wszystkie aktualności