logo

Pilne Dbaj o bezpieczeństwo własne i otoczenia: #maskujSię, trzymaj dystans, myj ręce Jedziesz do uzdrowiska? Zadzwoń w dwa miejsca! A potem zrób test - nie wcześniej, niż 6 dni przed rozpoczęciem turnusu! Opieka zdrowotna w okresie epidemii. Teleporady lekarza rodzinnego i lekarza specjalisty, gdzie leczyć bolący ząb Stan epidemii - dodatkowe ograniczenia w kontaktach z OW w Szczecinie i Koszalinie Zamknij

Dla pacjenta

Drukuj

Co nowego w przychodniach, szpitalach

Nowe poradnie geriatryczne - w Szczecinie i Kamieniu Pomorskim oraz transplantologiczna - w Zdunowie

30.12.2015

W województwie zachodniopomorskim przybyły dwie poradnie geriatryczne: w Szpitalu Klinicznym nr 1 w Szczecinie oraz w szpitalu św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim. Dzięki temu odciążona zostanie jedyna, jak dotąd, poradnia tej specjalności medycznej, funkcjonująca w Szpitalu Wojewódzkim w Szczecinie.  

Nowa poradnia transplantologiczna otwarta została w Szpitalu Specjalistycznym w Zdunowie. Do tej pory w województwie funkcjonowały dwie poradnie tej specjalności, obie w szczecińskich szpitalach prowadzących przeszczepy: Wojewódzkim przy ul. Arkońskiej, w którym przeszczepia się wątroby i nerki oraz w Szpitalu Klinicznym nr 2 na Pomorzanach, specjalizującym się w transplantacjach nerek. Szpital w Zdunowie, w którym funkcjonuje trzecia już poradnia transplantologiczna, specjalizuje się w przeszczepianiu płuc.

Nowe poradnie

geriatryczna

Szczecin, SP Szpital Kliniczny Nr 1 im. Prof. Tadeusza Sokołowskiego PUM, Unii Lubelskiej 1, 91 425 33 95
Kamień Pomorski, Szpital św. Jerzego, Szpitalna 10, 91 32 62 690, 91 32 62 691

transplantologiczna

Szczecin, Specjalistyczny Szpital im. Alfreda Sokołowskiego, A. Sokołowskiego 11, 91 442 73 51 lub 91 442 73 65

Zobacz więcej:

Życie po przeszczepie, otwórz link do zakładki Życie po przeszczepie

Poradnie specjalistyczne, otwórz link do zakładki Poradnie specjalistyczne, na stronie ZOW NFZ

Biuro Prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności