logo

Pilne Czerwona strefa. Ograniczenie dostępności Sal Obsługi Klientów ZOW NFZ w Szczecinie, Koszalinie i Pyrzycach Od 10 października cały kraj w żółtej strefie z wyłączeniem powiatów należących do strefy czerwonej Szczecin - żółtą strefą od soboty 3 października. Zobacz, o czym trzeba wiedzieć..... Dbaj o bezpieczeństwo własne i otoczenia: #maskujSię, trzymaj dystans, myj ręce Zamknij

Dla pacjenta

Drukuj

Co nowego w przychodniach, szpitalach

Nowy program lekowy dla chorych na wirusowe zapalenie wątroby typu C

06.11.2015

Nowy program leczenia przewlekłego zapalenia WZW typu C, czyli terapia bezinterferonowa realizowany jest w województwie zachodniopomorskim przez świadczeniodawców, którzy mają podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, tj. przez Wojewódzki Szpital Zespolonym przy ul. Arkońskiej w Szczecinie, Szpital Wojewódzki przy ul. Chałubińskiego w Koszalinie oraz w Szpital Wojskowy przy ul. Kołobrzeskiej w Wałczu. Do programu kwalifikowane są osoby dorosłe, u których stwierdzono przeciwskazania do leczenia interferonem lub nietolerancję wcześniejszej terapii interferonem.

Specjaliści podają, że terapia bez użycia interferonu jest skuteczna w 90-100%, niezależnie od stopnia zaawansowania choroby; powoduje też mniej skutków ubocznych. Przeciwko HCV nie ma szczepionki, chorobę można jednak leczyć. Szanse na wyleczenie rosną, jeśli zakażenie HCV zostanie wykryte wcześnie.

Pacjenci z zakażeniem wątroby typu C kierowani są do leczenia na podstawie skierowań z poradni chorób zakaźnych. Do poradni specjalistycznej kieruje z kolei lekarz podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) lub inny lekarz specjalista.

Zobacz więcej:
Głos Szczeciński. Z zakażenia wątroby wirusem typu C można się wyleczyć. Najnowsze leki są refundowane
Kurier Szczeciński - Skuteczna walka z WZW C

 

Biuro Prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności