logo

Pilne Dbaj o bezpieczeństwo własne i otoczenia: #maskujSię, trzymaj dystans, myj ręce Jedziesz do uzdrowiska? Zadzwoń w dwa miejsca! A potem zrób test - nie wcześniej, niż 6 dni przed rozpoczęciem turnusu! Opieka zdrowotna w okresie epidemii. Teleporady lekarza rodzinnego i lekarza specjalisty, gdzie leczyć bolący ząb Stan epidemii - dodatkowe ograniczenia w kontaktach z OW w Szczecinie i Koszalinie Zamknij

Dla pacjenta

Drukuj

Co nowego w przychodniach, szpitalach

Interna w Zdunowie z nowymi salami intensywnego nadzoru kardiologicznego

26.11.2019

Szpital Wojewódzki w Zdunowie uruchomił 13 nowych stanowisk intensywnego nadzoru kardiologicznego. Miejsca powstały z myślą o pacjentach wymagających stałego nadzoru i monitorowania parametrów życiowych: z ciężką niewydolnością serca, ostrym zespołem wieńcowym kwalifikującym się do leczenia zachowawczego, czy z zatorowością płucną.

Nowe stanowiska powstały dzięki zagospodarowaniu pomieszczeń zajmowanych dotychczas przez pracownię tomografii komputerowej. Sale zostały wyremontowane, wymieniono wszystkie instalacje, stolarkę okienną, została zamontowana także klimatyzacja. 

13 nowych stanowisk powstało w ramach Oddziału Chorób Wewnętrznych i Nadciśnienia Tętniczego z Pododdziałem Kardiologii. Wcześniej oddział posiadał tylko jedną salę wzmożonego nadzoru, z czterema łóżkami.

Remont i wyposażenie pomieszczeń kosztowały ponad 800 tys. zł.

 Biuro prasowe ZOW NFZ
Źródło: SPWSZ w Szczecinie

Wszystkie aktualności