logo

Pilne Czerwona strefa. Ograniczenie dostępności Sal Obsługi Klientów ZOW NFZ w Szczecinie, Koszalinie i Pyrzycach Od 10 października cały kraj w żółtej strefie z wyłączeniem powiatów należących do strefy czerwonej Szczecin - żółtą strefą od soboty 3 października. Zobacz, o czym trzeba wiedzieć..... Dbaj o bezpieczeństwo własne i otoczenia: #maskujSię, trzymaj dystans, myj ręce Zamknij

Dla pacjenta

Drukuj

Co nowego w przychodniach, szpitalach

Interna w Zdunowie z nowymi salami intensywnego nadzoru kardiologicznego

26.11.2019

Szpital Wojewódzki w Zdunowie uruchomił 13 nowych stanowisk intensywnego nadzoru kardiologicznego. Miejsca powstały z myślą o pacjentach wymagających stałego nadzoru i monitorowania parametrów życiowych: z ciężką niewydolnością serca, ostrym zespołem wieńcowym kwalifikującym się do leczenia zachowawczego, czy z zatorowością płucną.

Nowe stanowiska powstały dzięki zagospodarowaniu pomieszczeń zajmowanych dotychczas przez pracownię tomografii komputerowej. Sale zostały wyremontowane, wymieniono wszystkie instalacje, stolarkę okienną, została zamontowana także klimatyzacja. 

13 nowych stanowisk powstało w ramach Oddziału Chorób Wewnętrznych i Nadciśnienia Tętniczego z Pododdziałem Kardiologii. Wcześniej oddział posiadał tylko jedną salę wzmożonego nadzoru, z czterema łóżkami.

Remont i wyposażenie pomieszczeń kosztowały ponad 800 tys. zł.

 Biuro prasowe ZOW NFZ
Źródło: SPWSZ w Szczecinie

Wszystkie aktualności