logo

Pilne Dbaj o bezpieczeństwo własne i otoczenia: #maskujSię, trzymaj dystans, myj ręce Jedziesz do uzdrowiska? Zadzwoń w dwa miejsca! A potem zrób test - nie wcześniej, niż 6 dni przed rozpoczęciem turnusu! Opieka zdrowotna w okresie epidemii. Teleporady lekarza rodzinnego i lekarza specjalisty, gdzie leczyć bolący ząb Stan epidemii - dodatkowe ograniczenia w kontaktach z OW w Szczecinie i Koszalinie Zamknij

Dla pacjenta

Drukuj

Co nowego w przychodniach, szpitalach

Klinika Urologii i Onkologii Urologicznej na Pomorzanach pomaga pacjentom pokonać strach przed operacją

12.12.2018

Klinika Urologii i Onkologii Urologicznej Szpitala Klinicznego nr 2 na szczecińskich Pomorzanach stworzyła dla swoich pacjentów specjalny program „CystoCare”, którego celem jest pokonanie lęku przed operacją. Podczas spotkań z personelem medycznym można się dowiedzieć, jak będzie przebiegać operacja, a następnie rehabilitacja, zobaczyć wykorzystywany sprzęt medyczny, porozmawiać z psychologiem i onkologiem, a także z pacjentami, którzy operację mają już za sobą. Wszystko po to, aby pacjenci przestali się bać zbliżającego się zabiegu. Spotkania lekarzy z pacjentami i rozmowy odbywają się dwa razy w miesiącu.

Pierwszymi pacjentami, którzy wezmą udział w programie „CystoCare” są osoby chore na nowotwór pęcherza moczowego - jednego z 10 najczęstszych nowotworów u mężczyzn.

Zobacz więcej:

- Radio Szczecin, Oswoić lęk przed operacją. Specjalny program w szpitalu na Pomorzanach – otwórz link do informacji.

 

Biuro Prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności