logo

Pilne Dbaj o bezpieczeństwo własne i otoczenia: #maskujSię, trzymaj dystans, myj ręce Jedziesz do uzdrowiska? Zadzwoń w dwa miejsca! A potem zrób test - nie wcześniej, niż 6 dni przed rozpoczęciem turnusu! Opieka zdrowotna w okresie epidemii. Teleporady lekarza rodzinnego i lekarza specjalisty, gdzie leczyć bolący ząb Stan epidemii - dodatkowe ograniczenia w kontaktach z OW w Szczecinie i Koszalinie Zamknij

Dla pacjenta

Drukuj

Co nowego w przychodniach, szpitalach

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie ma dziesięć nowych karetek

07.04.2017

Dwa ambulanse zostaną na miejscu, dwa kolejne trafią do filii WSPR w Białogardzie, dwa do Choszczna; po jednym dostanie Koszalin, Goleniów, Połczyn-Zdrój i Dobrzany. Każdy ambulans wyposażony jest w najnowszy sprzęt i aparaturę medyczną, m.in. defibrylator z możliwością teletransmisji zapisu EKG, urządzenie do automatycznego ucisku klatki piersiowej, kardiomonitor, respirator, pompę infuzyjną, nosze podbierające, deskę ortopedyczną, krzesełko transportowe i system lokalizacji pojazdu.

10 karetek kupiono za 5,5 miliona złotych. W sumie w latach 2010-2016 Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego wydała na 85 nowych karetek ponad 40 mln zł. Obecnie dysponuje 145 ambulansami.  

Zobacz więcej:

Biuro Prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności