logo

Pilne Czerwona strefa. Ograniczenie dostępności Sal Obsługi Klientów ZOW NFZ w Szczecinie, Koszalinie i Pyrzycach Od 10 października cały kraj w żółtej strefie z wyłączeniem powiatów należących do strefy czerwonej Szczecin - żółtą strefą od soboty 3 października. Zobacz, o czym trzeba wiedzieć..... Dbaj o bezpieczeństwo własne i otoczenia: #maskujSię, trzymaj dystans, myj ręce Zamknij

Dla pacjenta

Drukuj

Co nowego w przychodniach, szpitalach

Bezpłatnie, bez skierowania, wystarczy próbka krwi! Badania w kierunku raka jelita grubego, odbytu i gruczołu krokowego - dla mieszkańców Koszalina i powiatu koszalińskiego

19.12.2016

Mieszkańcy powiatu koszalińskiego i miasta Koszalin mogą bezpłatnie wykonać badania profilaktyczne w kierunku wykrywania nowotworów jelita grubego i odbytu (kobiety i mężczyźni w wieku 40-70 lat) oraz gruczołu krokowego (mężczyźni w wieku 35-70 lat).

Każda z osób może wykonać jedno z proponowanych badań. Polega ono na pobraniu krwi. Badający się nie musi być na czczo. Nie trzeba mieć skierowania. Z programu mogą skorzystać mieszkańcy Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Badania będą wykonywane do wyczerpania limitu w dwóch laboratoriach VITALABO w Koszalinie: przy ul. Zwycięstwa 204 A, w Przychodni Wojskowej oraz przy ul. Lelewela 7 - w Przychodni Rodzinnej. By wziąć udział w badaniu wystarczy wypełnić ankietę i oddać próbkę krwi. Ankieta dostępna jest na stronie internetowej starostwa koszalińskiego oraz w ww. laboratoriach.

Zobacz więcej

Biuro Prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności