logo

Pilne Dbaj o bezpieczeństwo własne i otoczenia: #maskujSię, trzymaj dystans, myj ręce Jedziesz do uzdrowiska? Zadzwoń w dwa miejsca! A potem zrób test - nie wcześniej, niż 6 dni przed rozpoczęciem turnusu! Opieka zdrowotna w okresie epidemii. Teleporady lekarza rodzinnego i lekarza specjalisty, gdzie leczyć bolący ząb Stan epidemii - dodatkowe ograniczenia w kontaktach z OW w Szczecinie i Koszalinie Zamknij

Dla pacjenta

Drukuj

e-zdrowie Pacjenta

Ostry finisz wdrażania e-recepty w Zachodniopomorskiem

08.01.2020

W naszym województwie e-recepty zaczęły być wystawiane w lutym 2019 roku. Każdego miesiąca rosła liczba podmiotów uzyskujących certyfikaty uprawniające do wystawiania elektronicznych recept, lekarzy logujących sie do systemu, wystawianych e-recept  i otrzymujących je pacjentów.
Najbardziej jednak spektakularny był w Zachodniopomorskiem finisz  wdrażania e-recepty, czyli pierwsze dni stycznia 2020 roku. W ciągu jednego tygodnia liczba e-recept wystawionych pacjentom wzrosła z 3 mln w ostatnich dniach grudnia, do ponad 3,5 mln w dniu 5 stycznia 2020 roku, a liczba uprawnionych lekarzy - z 2,4 tys., do  prawie 3 tys.!
Tym samym znacząco wzrosła liczba pacjentów z e-receptą: z 482 tys. w grudniu, do 555 tys. w styczniu.
Zachodniopomorski Oddział NFZ pomagał lekarzom przez cały rok. Były też Dni Otwarte

Biuro prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności