logo

Pilne Ograniczenie dostępności Sal Obsługi Klientów ZOW NFZ w Szczecinie i Koszalinie Od 10 października cały kraj w żółtej strefie z wyłączeniem powiatów należących do strefy czerwonej Szczecin - żółtą strefą od soboty 3 października. Zobacz, o czym trzeba wiedzieć..... Dbaj o bezpieczeństwo własne i otoczenia: #maskujSię, trzymaj dystans, myj ręce Zamknij

Media

Polskie Radio Koszalin. Mimo pandemii, żaden pacjent nie zostanie bez pomocy

16.04.2020
Piotr Bromber, pełniący obowiązki dyrektora Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, był gościem porannego „Studia Bałtyk”. 

- W sytuacjach pilnych, ratujących życie, każdemu zostanie udzielona pomoc. Także np. pacjentom szpitala w Koszalinie, w którym zamknięto niektóre oddziały w związku z epidemią koronawirusa - zapewnił Piotr Bromber. - Pozostali pacjenci mogą zapoznać się z umieszczonym na naszej stronie wykazem czynnych poradni POZ, poradni specjalistycznych, gabinetów dentystycznych czy ginekologicznych. W sprawach, które pilne nie są, zachęcamy do teleporad. One zapewniają bezpieczeństwo pacjentom i personelowi medycznemu - dodał.

Dyrektor szczecińskiego NFZ-u zapewnił jednocześnie, że zachodniopomorskie placówki służby zdrowia otrzymują dodatkowe pieniądze na walkę z koronawirusem: - Na ten cel przeznaczony jest oddzielny strumień finansowania. Szpitale przedstawiły już pierwsze rachunki, a my je opłacimy.
 
 

Wszystkie aktualności