logo

Pilne Jedziesz do uzdrowiska? Zadzwoń w dwa miejsca! A potem zrób test - nie wcześniej, niż 6 dni przed rozpoczęciem turnusu! Opieka zdrowotna w okresie epidemii. Teleporady lekarza rodzinnego i lekarza specjalisty, gdzie leczyć bolący ząb Stan epidemii - dodatkowe ograniczenia w kontaktach z OW w Szczecinie i Koszalinie Telefoniczna Informacja Pacjenta 800-190-590 - tu uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem Zamknij

Dla pacjenta

Drukuj

Aktualności dla pacjenta

Załóż konto w ZIP w trakcie Giełdy Sprzętu i Usług dla Osób Niepełnosprawnych w Policach

01.12.2015

W najbliższy czwartek, 3 grudnia, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach w godzinach 10-14 organizuje Giełdę Sprzętu i Usług dla Osób Niepełnosprawnych. Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Fundusz Zdrowia weźmie bardzo aktywnie udział w tym wydarzeniu – do Polic zawita nasze mobilnego stanowisko, a nasi specjaliści wygłoszą dwa wykłady w panelu dyskusyjnym.

Konto w ZIP (w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta)
Giełda organizowana przez PCPR to bardzo dobra okazja do założenia konta w ZIP, co będzie można uczynić przy naszym mobilnym stanowisku. Konto w ZIP może założyć każda osoba, także nieubezpieczona, która ukończyła 16 lat. Trzeba mieć przy sobie dowód osobisty lub paszport. Konto można założyć dla siebie lub swojego dziecka.
Jakie są korzyści z założenia konta? Dostęp do historii leczenia, jego kosztów, do systemu eWUŚ (elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorcy) 
Mobilne stanowisko NFZ - 3 grudnia (czwartek), godz. 10-14, PCPR, ul. Szkolna 2, Police
Zapraszamy do mobilnego stanowiska, oferując profesjonalną informację i poradę.

Panel wykładowy – specjaliści radzą
W trakcie trwania giełdy przewidziano także szereg wykładów z zakresu usług, świadczeń oraz sprzętu oferowanego osobom niepełnosprawnym. Przedstawiciele ZOW NFZ wygłoszą dwie prelekcje:
1) Refundacja wyrobów medycznych w związku z wejściem w życie z dniem 01 stycznia 2014 r. rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie
2) Korzyści jakie wynikają z uzyskania dostępu do konta Zintegrowanego Informatora Pacjenta

Ponadto w trakcie giełdy będzie można zapoznać się z szeroką ofertą jej uczestników, obejrzeć wystawę sprzętu rehabilitacyjnego, zbadać poziom cholesterolu i trójglicerydów, dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego, wykonać badanie komputerowe stóp i postury ciała, badanie słuchu, skorzystać z konsultacji medycznych z zakresu rehabilitacji osób niepełnosprawnych oraz porad dietetyka.


Zobacz więcej:
Plakat NFZ – Załóż konto w ZIP
Plakat PCPR – Giełda Sprzętu i Usług Dla Osób Niepełnosprawnych
Program konferencji

Biuro Prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności