logo

Pilne Jedziesz do uzdrowiska? Zadzwoń w dwa miejsca! A potem zrób test - nie wcześniej, niż 6 dni przed rozpoczęciem turnusu! Opieka zdrowotna w okresie epidemii. Teleporady lekarza rodzinnego i lekarza specjalisty, gdzie leczyć bolący ząb Stan epidemii - dodatkowe ograniczenia w kontaktach z OW w Szczecinie i Koszalinie Telefoniczna Informacja Pacjenta 800-190-590 - tu uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem Zamknij

Nasz oddział NFZ

Drukuj

Bez barier

Szczecin

Obsługa ubezpieczonych odbywa się w salach na poziomie pierwszego piętra. Do wejścia głównego prowadzą zewnętrzne schody, od ulicy Arkońskiej, podjazd dla wózków oraz winda.

Podjazd dla wózków

Podjazd. Podjazd dla wózków prowadzi do sal obsługi świadczeniobiorców.
Znajduje się po lewej stronie budynku, obok zewnętrznych schodów.

Parking dla niepełnosprawnych

Parking. Parking dla niepełnosprawnych znajduje się przed budynkiem.
Samochody można parkować także za budynkiem.

Winda

Winda. Wejście do windy jest z przodu budynku, pod tarasem, na poziomie ulicy. Obok drzwi wejściowych (tzw. ewakuacyjnych) jest dzwonek, którym osoba potrzebująca pomocy może przywołać pracowników ochrony. Winda znajduje się na wprost drzwi wejściowych. Poziom ulicy oznaczony jest w windzie, jako -1. Aby dostać się do sal obsługi ubezpieczonych, należy w windzie wcisnąć przycisk 0. Między poziomem 0, a salami obsługi są cztery stopnie w dół. Aby je pokonać, osoby na wózkach/ z wózkami mogą skorzystać z pomocy pracowników ochrony. Dzwonek wzywający pomoc znajduje się na ścianie, tuż przy schodach. Bez problemu osoba na wózku/ z wózkiem dostanie się na wyższe kondygnacje, oznaczone w windzie jako 1, 2, 3, 4.

Język migowy

Język migowy. W siedzibie w Szczecinie dwoje pracowników ukończyło I stopień kursu języka migowego i są w trakcie II stopnia szkolenia. W sprawach bardziej skomplikowanych należy złożyć wniosek o usługę tłumacza języka migowego PJM, SJM lub SKOGN. Zobacz więcej

Strefa przewijania

Przewijak dla niemowląt. Miejsce do przewijania niemowląt znajduje się w oznakowanym pomieszczeniu wyposażonym w przewijak, sanitariat,  umywalkę. Klucz do niego można pobrać w sali obsługi interesantów, przy kontuarze. Pomieszczenie z przewijakiem jest wystarczająco duże, by zmieścił się tam również wózek dziecięcy.

Koszalin

Podjazd dla wózków

Obsługa ubezpieczonych odbywa się w salach na parterze.

Język migowy

W języku migowym szkoli się jeden pracownik. W sprawach skomplikowanych należy złożyć wniosek o usługę tłumacza języka migowego PJM, SJM lub SKOGN. Zobacz więcej


Pyrzyce

Podjazd dla wózków

Do drzwi wejściowych prowadzi podjazd, który znajduje się po prawej stronie budynku. Na poziomie podwyższonego parteru znajdują się sale obsługi ubezpieczonych.

Parking dla niepełnosprawnych

Przed budynkiem starostwa jest obszerny parking z wyznaczonymi miejscami na pojazdy osób niepełnosprawnych.


Zobacz więcej

 

ZIPZintegrowany Informator Pacjenta (ZIP)
Informacja filmowa w języku migowym o zakładaniu kont w ZIP - otwórz link do informacji

EKUZEuropejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ)
Narodowy Fundusz Zdrowia z myślą o osobach niewidomych i niedowidzących, wprowadził nakładkę w języku Braille'a, umieszczaną na Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego. Nakładkę nakleja pracownik NFZ na rewersie karty, w górnym jej rogu. Dzięki temu ułatwieniu każda niewidoma i niedowidząca osoba bez kłopotu zidentyfikuje swój dokument ubezpieczenia. EKUZ z nakładką w języku Braille'a można otrzymać w siedzibie w Szczecinie, w delegaturze w Koszalinie oraz punkcie obsługi w Pyrzycach.

Pies asystaOsoby niepełnosprawne z psami asystującymi
Prawo wstępu osób niepełnosprawnych z psami asystującymi do miejsc użyteczności publicznej - otwórz link do informacji