logo

Pilne Czerwona strefa. Ograniczenie dostępności Sal Obsługi Klientów ZOW NFZ w Szczecinie, Koszalinie i Pyrzycach Od 10 października cały kraj w żółtej strefie z wyłączeniem powiatów należących do strefy czerwonej Szczecin - żółtą strefą od soboty 3 października. Zobacz, o czym trzeba wiedzieć..... Dbaj o bezpieczeństwo własne i otoczenia: #maskujSię, trzymaj dystans, myj ręce Zamknij

Dla pacjenta

Drukuj

Profilaktyka

Bezpłatne badania i EKUZ od ręki! Zapraszamy w sobotę, 16 listopada do Galaxy w Szczecinie

14.11.2019

Zachodniopomorski Oddział NFZ, w ramach akcji Zdrowie pod kontrolą, która odbędzie się w sobotę, 16 listopada w godzinach 10:00-18:00 w Centrum Handlowym GALAXY w Szczecinie, zaprasza do swojego mobilnego stanowiska! Tego dnia proponujemy:

  • wydawanie EKUZ - Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ można otrzymać, bez upoważnienia, także dla najbliższej rodziny: małżonka, dzieci)
  • potwierdzanie PZ - Profilu Zaufanego! (zachęcamy, by najpierw się zarejestrować – otwórz link)
  • wyjaśnimy, co to jest IKP - Internetowe Konto Pacjenta
  • przedstawimy zalety e-recepty
  • rozdamy "Historie prawdziwe o walce chorobą...", a także ulotki o e-recepcie
  • będziemy namawiać do korzystania z darmowych diet na portalu NFZ diety.nfz.gov.pl

W czasie akcji będzie można zmierzyć ciśnienie, poziom glukozy we krwi, wykonać badanie spirometryczne określające wydolności płuc; będą porady dietetyka,  nauka samobadania piersi, rozmowy o profilaktyce przeciwnowotworowej, rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego, porady i konsultacje - jak skutecznie rzucić palenie, pomiar CO w wydychanym powietrzu. A ponadto: Ratowanie na spontanie - pokaz z udzielania pierwszej pomocy i ćwiczenia.

Biuro prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności