logo

Pilne Dbaj o bezpieczeństwo własne i otoczenia: #maskujSię, trzymaj dystans, myj ręce Jedziesz do uzdrowiska? Zadzwoń w dwa miejsca! A potem zrób test - nie wcześniej, niż 6 dni przed rozpoczęciem turnusu! Opieka zdrowotna w okresie epidemii. Teleporady lekarza rodzinnego i lekarza specjalisty, gdzie leczyć bolący ząb Stan epidemii - dodatkowe ograniczenia w kontaktach z OW w Szczecinie i Koszalinie Zamknij

Dla pacjenta

Drukuj

Zapobieganie HCV

Bezpłatne badania w kierunku HCV - wirusowego zapalenia wątroby typu C

30.11.2016

Ruszyła ogólnopolska kampania dotycząca wirusowego zapalenia wątroby typu C. Jest ona skierowana w szczególności do osób, które w przeszłości były poddawane zabiegom medycznym lub przed 1992 rokiem miały transfuzję krwi. Akcja kładzie szczególny nacisk na drogi zakażenia oraz profilaktykę; zachęca do wykonywania badań diagnostycznych na obecność HVC – wirusa wywołującego zapalenie wątroby typu C.

Bezpłatne testy w ramach kampanii wykonywane są do 15 grudnia 2016 r. w ponad 100 wybranych punktach w całej Polsce. Ich mapa znajduje się na stronie internetowej kampanii „Pamiętasz te czasy?”.

Zobacz więcej:

Biuro Prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności