logo

Pilne Czerwona strefa. Ograniczenie dostępności Sal Obsługi Klientów ZOW NFZ w Szczecinie, Koszalinie i Pyrzycach Od 10 października cały kraj w żółtej strefie z wyłączeniem powiatów należących do strefy czerwonej Szczecin - żółtą strefą od soboty 3 października. Zobacz, o czym trzeba wiedzieć..... Dbaj o bezpieczeństwo własne i otoczenia: #maskujSię, trzymaj dystans, myj ręce Zamknij

Dla pacjenta

Drukuj

Strefa kobiet

W Szpitalu Klinicznym nr 2 na szczecińskich Pomorzanach uczą przyszłe mamy śpiewania kołysanek

09.06.2016

Szpital na Pomorzanach przyłączył się do ogólnopolskiego projektu "Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato". Polega on na uczeniu przyszłych i obecnych rodziców śpiewania kołysanek.

Badania potwierdzają, że dziecko zapamiętuje kołysankę, której słuchało jeszcze w łonie matki i reaguje na nią po przyjściu na świat. Agata Czekalińska, koordynatorka projektu przekonuje, że dzieci przy kołysankach szybciej się wyciszają, uczą się skupiać na głosie, co ułatwi im uważność i koncentrację w późniejszym wieku.

Pacjentki szpitala na Pomorzanach, przyszłe mamy, są pomysłem zauroczone. Zajęcia są bezpłatne, odbywają się kilka razy w tygodniu, są profesjonalnie prowadzone przez nauczycielkę muzyki, a przyjść może na nie każda kobieta w ciąży.

Zobacz więcej

Radio Szczecin. Śpiewające przyszłe mamy w szpitalu na Pomorzanach [WIDEO, ZDJĘCIA]. 07.06.2016, otwórz link do informacji

Głos Szczeciński. Śpiewają do brzuszków. 09.06.2016, otworz link do informacji, pobierz artykuł

Biuro Prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności