logo

Pilne Dbaj o bezpieczeństwo własne i otoczenia: #maskujSię, trzymaj dystans, myj ręce Jedziesz do uzdrowiska? Zadzwoń w dwa miejsca! A potem zrób test - nie wcześniej, niż 6 dni przed rozpoczęciem turnusu! Opieka zdrowotna w okresie epidemii. Teleporady lekarza rodzinnego i lekarza specjalisty, gdzie leczyć bolący ząb Stan epidemii - dodatkowe ograniczenia w kontaktach z OW w Szczecinie i Koszalinie Zamknij

Dla pacjenta

Drukuj

Dla pacjenta

Sprostowanie opublikowanej w Radiu Szczecin nieprawdziwej informacji o poradni hematologicznej

08.06.2016

W odpowiedzi na informację opublikowaną w Radiu Szczecin w dniu 8 czerwca 2016 roku.  zat. Poradnia w "Zdrojach" tylko do końca czerwca uprzejmie informuję, że nie jest prawdą, jakoby powodem zamknięcia poradni hematologicznej był „brak pieniędzy”. Pozbawione związku z rzeczywistością jest twierdzenie, że „kontrakt na świadczenia w poradni kończy się w czerwcu, a nowego konkursu Narodowy Fundusz Zdrowia nie ogłosił. Z tego powodu odchodzi lekarz hematolog”.

Powodem zamknięcia poradni hematologicznej przez Szpital w Zdrojach jest  niepodpisanie przez dyrekcję Szpitala umowy z Zachodniopomorskim Oddziałem NFZ  przedłużającej pracę tej poradni na kolejny okres, tj. od 1 lipca 2016 do 30 czerwca 2017 roku.

Takie umowy podpisały dwie inne poradnie hematologiczne, zainteresowane leczeniem pacjentów, tj. przy 109 Szpitalu Wojskowym w Szczecinie oraz Szpitalu Klinicznym nr 1 przy Unii Lubelskiej w Szczecinie.  
 

Małgorzata Koszur
Rzecznik Prasowy
Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ

Wszystkie aktualności