logo

Pilne Dbaj o bezpieczeństwo własne i otoczenia: #maskujSię, trzymaj dystans, myj ręce Jedziesz do uzdrowiska? Zadzwoń w dwa miejsca! A potem zrób test - nie wcześniej, niż 6 dni przed rozpoczęciem turnusu! Opieka zdrowotna w okresie epidemii. Teleporady lekarza rodzinnego i lekarza specjalisty, gdzie leczyć bolący ząb Stan epidemii - dodatkowe ograniczenia w kontaktach z OW w Szczecinie i Koszalinie Zamknij

Dla pacjenta

Drukuj

Dla pacjenta

Uwaga na oszustów podszywających się pod pracowników NFZ

02.10.2015

W związku z powtarzającymi się na teranie całego kraju przypadkami oszustw „na pracownika NFZ" uprzejmie informujemy i ostrzegamy:

 

• Pracownicy NFZ nigdy nie proponują ubezpieczonym zakupu czegokolwiek: leków, wyrobów medycznych czy usług! Niczego nie sprzedają, nie proponują jakichkolwiek promocji, refundacji czy przyśpieszenia załatwienia sprawy!
• Nigdy nie odwiedzają ubezpieczonych w domach!
• Nigdy nie wyznaczają ubezpieczonym jakichkolwiek spotkań poza Oddziałem NFZ. Wszelkie sprawy wymagające obecności/ udziału osoby ubezpieczonej/ uprawnionej, są załatwiane wyłącznie w Oddziale NFZ!

 

W przeszłości bywały przypadki, że oszuści sprzedawali informatory NFZ „Gdzie się leczyć". Tymczasem są one darmowe.
Latem 2015 roku do mieszkanki Białogardu zadzwoniła kobieta, która przedstawiła się jako pracownik NFZ w Poznaniu. Oszustka poinformowała białogardczankę, że w dniu następnym zgłosi się do niej przedstawiciel NFZ z „promocyjną" ofertą zakupu koca elektrycznego wartego ponad 6 000 zł, za który trzeba zapłacić „tylko" 3600 zł, a resztę refunduje NFZ. Mieszkanka Białogardu umówiła się z rzekomym przedstawicielem Funduszu, ale zadzwoniła też do swoich córek, by skonsultować z nimi zakup. Te, wiedzione przezornością, odwiedziły mamę i były obecne przy spotkaniu z rzekomym przedstawicielem NFZ, który w bardzo wiarygodny i zaangażowany sposób przedstawiał walory koca, uzasadniające jego zakup za tak absurdalnie wysoką cenę. Na szczęście kobiety nie dały się nabrać.

 

• Uprzedzamy: zawodowi oszuści mają niezwykły dar przekonywania! Łatwo stać się ich ofiarą!

 

Zobacz, jak teraz oszukują „na NFZ"

Biuro prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności