logo

Pilne Dbaj o bezpieczeństwo własne i otoczenia: #maskujSię, trzymaj dystans, myj ręce Jedziesz do uzdrowiska? Zadzwoń w dwa miejsca! A potem zrób test - nie wcześniej, niż 6 dni przed rozpoczęciem turnusu! Opieka zdrowotna w okresie epidemii. Teleporady lekarza rodzinnego i lekarza specjalisty, gdzie leczyć bolący ząb Stan epidemii - dodatkowe ograniczenia w kontaktach z OW w Szczecinie i Koszalinie Zamknij

Dla pacjenta

Drukuj

Dla pacjenta

Mobilny NFZ tym razem w Uzdrowisku Kamień Pomorski

28.10.2019

Aktualizacja 04.11.2019

W Kamieniu Pomorskim ponad 50 kuracjuszy, pracowników uzdrowiska oraz mieszkańców miasta odebrało EKUZ. Kilkoro skorzystało także z okazji i potwierdziło Profil Zaufany. Dużym zainteresowaniem cieszyły się bezpłatne diety, odpowiadaliśmy na pytania o Internetowe Konto Pacjenta i rozdawaliśmy naszą najnowszą publikację, czyli "Historie prawdziwe o walce z chorobą".

Zachodniopomorski OW NFZ kontynuuje akcję „Mobilny NFZ w trasie”. We wtorek, 29 października, w godz. 10.00 – 15.00 będziemy w Szpitalu Uzdrowiskowym „Mieszko” w Kamieniu Pomorskim, przy ul. Wojska Polskiego 2. Zapraszamy osoby zainteresowane wyrobieniem EKUZ - Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, założeniem Profilu Zaufanego, aktywowaniem Internetowego Konta Pacjenta, e-zdrowiem, bezpłatnymi dietami oraz TIP - całodobową informacją telefoniczną.

  • EKUZ uprawnia do świadczeń opieki zdrowotnej podczas pobytu turystycznego w krajach Unii Europejskiej, w sytuacji nagłej, w zakresie niezbędnym z przyczyn medycznych, w placówkach publicznego systemu opieki zdrowotnej, na zasadach obowiązujących w kraju, w którym przebywamy.
    • Obecnie nawet do 3 lat ważny jest EKUZ wydawany osobom zatrudnionym, osobom prowadzącym pozarolniczą oraz rolniczą działalność gospodarczą, osobom pobierającym zasiłek/świadczenie przedemerytalne!
    • EKUZ ważny do 5 lat otrzymują emeryci oraz dzieci i młodzież do 18 roku życia.

Zobacz plakat – pobierz pdf

Biuro prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności