logo

Pilne Dbaj o bezpieczeństwo własne i otoczenia: #maskujSię, trzymaj dystans, myj ręce Jedziesz do uzdrowiska? Zadzwoń w dwa miejsca! A potem zrób test - nie wcześniej, niż 6 dni przed rozpoczęciem turnusu! Opieka zdrowotna w okresie epidemii. Teleporady lekarza rodzinnego i lekarza specjalisty, gdzie leczyć bolący ząb Stan epidemii - dodatkowe ograniczenia w kontaktach z OW w Szczecinie i Koszalinie Zamknij

Dla pacjenta

Drukuj

Dla pacjenta

Mobilny NFZ na XV Powiatowym Miesiącu Walki z Rakiem i Promocji Zdrowia w Stargardzie

15.10.2019

Aktualizacja 17.10.2019

Było pracowicie. Kilkadziesiąt osób odeszło od naszego mobilnego stanowiska z "Historiami prawdziwymi..." , z ulotkami Ministerstwa Zdrowia o badniach proflaktycznych oraz materiałami CSIOZ o Internetowym Koncie Pacjenta. Wydaliśmy też około 40 EKUZ-ów.
Brawo MY:)

Zachodniopomorski OW NFZ kontynuuje akcję „Mobilny NFZ w trasie”. W środę, 16 października, w godz. 9-14 będziemy uczestnikami Powiatowego Miesiąca walki z Rakiem w Stargardzie, w Domu Kultury Kolejarza przy ul. Szczecińskiej 17. Zapraszamy osoby zainteresowane wyrobieniem EKUZ - Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, potwierdzaniem Profilu Zaufanego i aktywowaniem Internetowego Konta Pacjenta, e-zdrowiem, bezpłatnymi dietami oraz TIP - całodobową informacją telefoniczną

  • EKUZ uprawnia do świadczeń opieki zdrowotnej podczas pobytu turystycznego w krajach Unii Europejskiej, w sytuacji nagłej, w zakresie niezbędnym z przyczyn medycznych, w placówkach publicznego systemu opieki zdrowotnej, na zasadach obowiązujących w kraju, w którym przebywamy.
    • Obecnie nawet do 3 lat ważny jest EKUZ wydawany osobom zatrudnionym, osobom prowadzącym pozarolniczą oraz rolniczą działalność gospodarczą, osobom pobierającym zasiłek/świadczenie przedemerytalne!
    • EKUZ ważny do 5 lat otrzymują emeryci oraz dzieci i młodzież do 18 roku życia.
    • EKUZ studentów ważny jest do 18 miesięcy. 

W programie imprezy są także m.in.: słuchobus, stoiska organizacji pozarządowych, konsultacje okulistyczne, porady fizjoterapeutów, instruktaż samobadania piersi, pomiar cukru i ciśnienia.

Zobacz więcej: XV Powiatowy Miesiąc Walki z Rakiem i Promocji Zdrowia, otwórz link

Biuro prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności