logo

Pilne Dbaj o bezpieczeństwo własne i otoczenia: #maskujSię, trzymaj dystans, myj ręce Jedziesz do uzdrowiska? Zadzwoń w dwa miejsca! A potem zrób test - nie wcześniej, niż 6 dni przed rozpoczęciem turnusu! Opieka zdrowotna w okresie epidemii. Teleporady lekarza rodzinnego i lekarza specjalisty, gdzie leczyć bolący ząb Stan epidemii - dodatkowe ograniczenia w kontaktach z OW w Szczecinie i Koszalinie Zamknij

Dla pacjenta

Drukuj

Dla pacjenta

10 mln 332 tysiące zł dodatkowo na endoprotezoplastykę dla zachodniopomorskiego

21.03.2019

Ponad 10,3 mln złotych trafi do 10 zachodniopomorskich szpitali na dodatkowe operacje endoprotezoplastyki stawu biodrowego i kolanowego. Na wcześniejszy termin operacji czekają setki pacjentów zapisanych do oddziałów ortopedii i traumatologii narządu ruchu w Szczecinie, Kołobrzegu, Koszalinie, Pyrzycach, Wałczu, Gryfiach i Drawsku Pomorskim. Pieniądze pozwolą skrócić czas oczekiwania i szybciej zoperować prawie 700 pacjentów. W ubiegłym roku Zachodniopomorski Oddział Funduszu również otrzymał ekstra pieniądze na skrócenie kolejek do operacji, dzięki czemu średni rzeczywisty czas oczekiwania na endoprotezoplastykę skrócił się w stanach pilnych o prawie 5 miesięcy, a w stanach stabilnych, np. w Szpitalu Wojewódzkim w Zdunowie - o ponad rok, a w Kołobrzegu – o 80 dni.  W roku 2018 Zachodniopomorski Oddział sfinansował wszystkie wykonane operacje endoprotezoplastyki. Żaden ze szpitali nie pozostał bez wynagrodzenia za dodatkową pracę.

Zwiększone środki pochodzą z ostatniej zmiany planu finansowego dokonanej przez Prezesa NFZ, za zgodą ministra zdrowia i ministra finansów. Dzięki temu na oczekiwane przez pacjentów skrócenie kolejek, do wszystkich oddziałów NFZ trafi niebawem 680 mln złotych z przeznaczeniem na: kontynuację w 2019 r. procesu zmniejszania liczby oczekujących i czasu oczekiwania na operacje endoprotezoplastyki stawu kolanowego lub biodrowego – w kwocie 240 mln złotych oraz na sfinansowanie świadczeń gwarantowanych udzielonych ponad kwoty zobowiązań wynikających z zawartych umów - w kwocie 440 mln złotych w skali kraju.

Biuro Prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności