logo

Pilne Czerwona strefa. Ograniczenie dostępności Sal Obsługi Klientów ZOW NFZ w Szczecinie, Koszalinie i Pyrzycach Od 10 października cały kraj w żółtej strefie z wyłączeniem powiatów należących do strefy czerwonej Szczecin - żółtą strefą od soboty 3 października. Zobacz, o czym trzeba wiedzieć..... Dbaj o bezpieczeństwo własne i otoczenia: #maskujSię, trzymaj dystans, myj ręce Zamknij

Dla pacjenta

Drukuj

Dla pacjenta

Podsumowanie akcji NFZ bliżej pacjenta - w Szpitalu Rejonowym w Nowogardzie

07.09.2017

Przez stanowisko informacyjne Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ w nowogardzkim szpitalu przewinęło się parędziesiąt osób: byli to zarówno pacjenci, jak i pracownicy służby zdrowia. Pytania dotyczyły zasad korzystania z programu bezpłatnych  leków dla seniorów; w jaki sposób zmieni się  organizacja opieki nad pacjentami od 1 października; co to znaczy przypadek pilny;  co w praktyce oznacza przywilej korzystania poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej dla kobiet  w ciąży i osób represjonowanych; czy i kiedy można otrzymać  w aptece tańszy zamiennik leku. Stanowisko odwiedził również burmistrz Nowogardu, Robert Czapla (szpital należy do gminy; obecnie jest to jedyny w województwie zachodniopomorskim szpital w takiej formie właścicielskiej).
Powodzeniem cieszyły się informatory Jak i gdzie się leczyć, poradniki dla kobiet w ciąży i przyszłych rodziców, teczki na dokumentację medyczną, ulotki z zasadami korzystania z programu bezpłatnych leków dla seniorów 75+.    

Biuro Prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności